Utmärkelser-Händelser
Se det amerikanska olympiska badet för män 2016 i deras shirtless Glory

Se det amerikanska olympiska badet för män 2016 i deras shirtless Glory

Pin ellipsis Mer Starta bildspel Nästa Olympic Men speedousa / Instagram

OS är över oss och hundratals lyckliga idrottare har officiellt valts att representera Team U.S.A. i Rio i sommar. Det inkluderar naturligtvis herra badteamet, som fyllde sin 25-plats vaktlista med en otrolig massa simmare. Inte för att vi är förvånade. Med veteraner och fan-favoriter Michael Phelps och Ryan Lochte som återvände för att tävla i år, var laget redan ganska staplat vad gäller talang och utseende. Men det finns en ny gröda av killar som kommer att få guldet i år också, och vi är här för att uppskatta alla deras hårda abs ... oj, jobb, allt hårt arbete!

Fortsätt bläddra för att sätta ansikten (och skjortafria kroppar) till namnen på det amerikanska mäns olympiska badlaget och titta sedan på dem alla simma för segern i augusti.

Starta bildspel

1 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Michael Phelps

Michael Phelps m_phelps00 / Instagram Ansökningar Visa alla Annons Annons

2 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Ryan Lochte

Ryan Lochte ryanlochte / Instagram Program Visa alla

3 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Nathan Adrian

Nathan Adrian nathangadrian / Instagram Ansökningar Visa alla annonser

4 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Anthony Ervin (mitt)

Anthony Ervin (center) anthonyervin / Instagram Program Visa alla

5 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Kevin Cordes

Kevin Cordes kevincordes / Instagram Program Visa alla

6 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Conor Dwyer

Conor Dwyer conorjdwyer / Instagram Ansökningar Visa alla Annons Annons Annons

7 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Jimmy fikon

Jimmy Feigen jimmyfeigen / Instagram Program Visa alla

8 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Chase Kalisz (höger)

Chase Kalisz (right) chasekalisz / Instagram Program Visa alla

9 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Cody Miller

Cody Miller codymiller / Instagram Ansökningar Visa alla Annons Annonsering Annons

10 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

David Plummer (till vänster)

David Plummer (left) plumm006 / Instagram Program Visa alla

11 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Tom Shields (centrum)

Tom Shields (center) beefytshields / Instagram Program Visa alla

12 av 12

Pin ellipsis Mer Facebook Twitter Mail E-post iphone Skicka textmeddelande

Jordan Wilimovsky

Jordan Wilimovsky jwilimovsky / Instagram Applikationer Visa alltAnnonsering Annons Annons Replaygalleri

Dela galleriet

Pinterest Facebook

Strax

Avbryt 'aria-label =' Nästa bild 'data-tracking-zone =' gallery '> Starta bildspel Nästa

Dela galleriet

Pinterest Facebook-annons

Allt i detta bildspel